Novasol

Informacje pod nr: 91 484 20 44
Pon.-Pt. 09.00-17.00

Ateny, Grecja domy wakacyjne

Ateny to stolica Grecji jak również największe miasto kraju. Ateny są również jednym ze najstarszych miast świata i dlatego mają dużo do zaoferowania w związku z historią i kulturą. NOVASOL posiada w ofercie domy wakacyjne i apartamenty wakacyjne w pobliżu Aten, które stanowią idealną bazę wypadową dla całej rodziny.  W mieście Ateny znajduje się wiele atrakcji kulturalnych, mianowicie muzea i liczne pomniki. Grecja ma bardzo bogatą historię. Tutaj znajdowała się kolebka świata antycznego. Mitologia grecka jest również popularnym tematem w wielu współczesnych filmach i grach wideo, a poza tym pasjonuje pokolenia. Architektura także zachwyca, np. takie miejsce jak Zappeion Hall. Budynek w ateńskich Ogrodach Narodowych. Liczne stanowiska archeologiczne, muzea i zabytki architektury to nie lada gratka dla miłośników historii i kultury i są one najczęściej odwiedzane przez turystów w Europie. Akropol to znak rozpoznawczy Aten, świątynia bogini Ateny. Warto wybrać się w mieście na sąsiednie wzgórze Filopapposa.
Stąd bardzo dobrze widoczny jest Odeon Herodesa Attyka lub na wzgórze i zabytkowy fort Likawitos, stanowiące znakomity punkt widokowy na zespół Akropolu oraz Wielkie Ateny, z przeciwnej strony niż wzgórze Filopapposa.
Grecja to kraj, w którym narodziły się demokracja, idea Igrzysk Olimpijskich, wiedzy matematycznej, filozofii oraz teatru. Poza częścią kontynentalną, w skład Grecji wchodzi około tysiąca czterystu wysp, w tym ok. 250 zamieszkałych. Najważniejsze to Kreta, Cyklady, i Wyspy Jońskie. Najwyższym szczytem jest wysoki na 2917 m n.p.m. Olimp. Warto będąc w Grecji zobaczyć także: Partenon, Agorę ateńską oraz miasto portowe Saloniki . Grecja to także idealny kraj dla chętnych do uprawiania sportów wodnych: żeglarstwa, kite-surfingu czy pływania.
Do tego pięknego kraju należy również wyspa Kreta, która słynie ze wspaniałej pogody, stykają się klimaty śródziemnomorski, kontynentalny i afrykański - podobno to najzdrowsza mieszanka klimatów w Europie. Lato na Krecie trwa dłużej niż w innych częściach Grecji. Jeszcze w październiku zdarzają się prawdziwe upały i można śmiało się opalać.
NOVASOL posiada bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych na lądzie i na wyspach oraz na Półwyspie Peloponez.
Komfortowe domy wakacyjne w prywatnej atmosferze i pod niezapomnianym greckim słońcem.
Zarezerwuj dom wakacyjny lub apartament wakacyjny NOVASOL w Grecji. Spędzisz tu wspaniały urlop z rodziną i przyjaciółmi.