Novasol

Informacje pod nr: 91 484 20 44
Pon.-Pt. 09.00-17.00

Blokus, domy wakacyjne w Danii

Odwiedź Blokhus i Løkken i zacznij w domu wakacyjnym lub apartamencie wakacyjnym NOVASOL. Blokhus to małe miasto, który jest położone w północno-zachodniej części Danii nad zatoką Jammerbugt. Obszar wokół tej małej miejscowości zdominowany jest przez wydmy i szerokie plaże piaszczyste, które mają przyznane niebieskie flagi UE - znak jakości dla środowiska, gospodarki i natury. Wszystko na tym terenie wydaje się być spokojnym, przyjaznym i harmonicznym oraz zachęca by chodzić na spacery po plaży. Warto zobaczyć zachód słońca podczas takiej przechadzki. Można również robić długą i relaksującą podróż rowerową na jednej z licznych ścieżek rowerowych wzdłuż wydm, lasów i kwitnących pól. Natura pomoże Ci się odprężyć się i cieszyć się chwilą. Na terenie miasta jest dużo małych i czarujących kawiarni, które zapraszają by zostać i wypić filiżankę kawy. Løkken położone w północnej części zatoki Jammerbugt I słynie z szerokich białych plaż piaszczystych. Na plaży można zobaczyć jeden z bunkrów, wałów jeszcze z czasów wojennych. Pomimo postępującej erozji nadal robi duże wrażenie. Løkken słynie również z rybołówstwa.  Na rynku w mieście można kupić typowe słodycze. Na plaży można podziwiać oryginalne statki rybackie i cieszyć się niesamowitym widokiem na wydmy. Inne ważne miejsce to Børglum Abbey, które było ważnym opactwem w Danii w czasach średniowiecznych. Latem z Blokus jest wiele połączeń do Skagen i Aalborga.
Północna część Danii to wspaniałe miejsce na spędzenie czasu wolnego. Warto zarezerwować nocleg w jednym z domów bądź apartamentów wakacyjnych NOVASOL i cieszyć się piękną okolicą i przyjazną atmosferą. W danii panuje umiarkowany ciepły klimat morski. Kuchnia w tym skandynawskim kraju oparta jest na rybach: śledziach i makreli, marynowanym mięsie i słodkiej czerwonej kapuście.
Każda pora roku jest dobra na wyjazd z Novasol .
Zarezerwuj dom wakacyjny lub apartament wakacyjny NOVASOL w Blokhus albo Løkken i spędź miło wakacje w miejscu, w którym wypoczniesz i zachwycisz się romantyczną atmosferą.