Novasol

Informacje pod nr: 91 484 20 44
Pon.-Pt. 09.00-17.00

Wakacje nad holenderskim Ijsselmeer

Wakacje nad Ijsselmeer to spełnienie marzeń wszystkich miłośników sportów wodnych. NOVASOL oferuje w tym regionie wiele domów wakacyjnych. Morze Północne oddzielone jest od jeziora Ijsselmeer dużą groblą. Tama zbudowana została w roku 1932 na wysokości 8 m n.p.m. Na tamie znajduje się autostrada oraz ścieżki rowerowe. Informacja ta ucieszy z pewnością tych z Państwa, którzy preferują aktywny wypoczynek. Jezioro zbudowane zostało, jako największy zapasowy zbiornik wody pitnej w Holandii. Jednocześnie jednak jest dużą atrakcją turystyczną. NOVASOL ma w swojej ofercie wspaniałe domy wakacyjne, położone w pobliżu jeziora Ijsselmeer – nasze domy wakacyjne to idealna baza wypadowa na organizowane przez Państwa wycieczki wokół jeziora. W pobliżu jeziora odbywa się festiwal muzyczny, podczas którego można posłuchać piosenkarzy, przebranych w stroje piratów. Poza tym można tu obejrzeć inscenizacje militarne. Aktorzy amatorzy występują tu w historycznych strojach. Szczególną atrakcją turystyczną jest tu lot helikopterem nad jeziorem Ijsselmeer – można podczas niego zachwycać się wspaniałą naturą, widzianą z lotu ptaka. Miłośnikom żeglarstwa polecamy wizytę w porcie. Największym atutem tego miejsca jest pewna pogoda i bezpieczne warunki. Znajduje się tu również bogata oferta atrakcji dla dzieci. Najmłodsi mogą tu m.in. wziąć udział w konkursie na budowanie łodzi – najpierw dzieci budują łodzie, a następnie puszczają je na wodę. Łódź, która najdłużej pozostanie na wodzie i nie zatonie, wygrywa. Kolejną atrakcją jest wycieczka łodzią po Ijsselmeer. Po dopłynięciu do celu, zachęcamy do odwiedzenia skansenu, gdzie można zobaczyć życie ludzi nad Ijsselmeer w różnych epokach. Jeżeli będą mieć Państwo okazję, prosimy koniecznie skosztować specjałów lokalnej kuchni. 
Warta odwiedzenia jest, leżąca nad jeziorem, Fryzja. Zimą odbywa się impreza łyżwiarska, rozgrywana między 11 miastami.  Miasta Fryzji połączone są tutaj kanałami. W tej prowincji zachwyci Państwa wspaniała przyroda, warty odwiedzenia jest m.in. Park Narodowy ALDE Feanen.
Gdy będą Państwo chcieli odpocząć od żeglowania, zachęcamy do odwiedzenia miasta Leewarden, gdzie znajdują się muzea – możemy tu prześledzić dzieje, kulturę i sztukę Fryzji od czasów dawnych aż po obecne. W Leewarden mogą Państwo podziwiać również kościół z freskami z XVI wieku.
Bez znaczenia jest czy planują Państwo aktywne wakacje czy też preferują Państwo wypoczynek nad jeziorem, domy wakacyjne NOVASOL w pobliżu Ijsselmeer to idealna kwatera na wakacje w Holandii. Po całym dniu, spędzonym na świeżym powietrzu, nie ma nic lepszego, niż wieczorem usiąść w swoim domu wakacyjnym i podzielić się z rodziną czy przyjaciółmi wrażeniami z minionego dnia. Ponadto wszystkie nasze domy wakacyjne w Holandii mają na wyposażeniu kuchnie, umożliwiające samodzielne przygotowanie wspaniałych posiłków. Już dziś zarezerwujcie Państwo dom wakacyjny nad jeziorem Ijsselmeer!