Novasol

Informacje pod nr: 91 484 20 44
Pon.-Pt. 09.00-17.00

Zadar o zachodzie słońca

Alfred Hitchcok powiedział kiedyś, że najpiękniejszy zachód słońca można zobaczyć właśnie nad Zadarem. Jest to zjawisko niezwykłe - szczególnie, jeżeli przyglądasz mu się z wyjątkowego punktu obserwacyjnego, znajdującego się w porcie w Zadarze, jakim jest “Pozdrowienie dla słońca”. To właśnie z powodu pięknego zachodu słońca, latem setki ludzi udaje się tu, aby podziwiać feerię barw tego cudownego zjawiska.  Ten plac jest często odwiedzany również ze względu na znajdujące się tu dwa posągi: „Pozdrowienie dla słońca” oraz „Organy Morskie”. Po zachodzie słońca świecą tu w okręgu o średnicy 22 m oraz powierzchni 408 m² moduły solarne, które w ciągu dnia zbierają energię słoneczną. Blask ten powoduje, iż na powierzchni powstają różne wzory i figury. Ten duży okrąg przedstawia słońce. W skali odległości do wielkości słońca na nabrzeżnej promenadzie przedstawione i połączone z innymi światłami są tu planety. Jest to świetne widowisko świetlne a zarazem lekcja astrologii. Pod pojęciem organów morskich kryje się instrument, który dzięki przepływającemu powietrzu tworzy fale, które wpływając do piszczałek, znajdujących się pod „Pozdrowieniem dla słońca”, tworzą surrealistyczne tony, przypominające śpiew wielorybów.  Oba posągi zbudowane zostały przez architekta Nikola Bašić. Z portu w Zadarze odpływają promy na pobliskie wyspy, tj. 
Dugi Ugljan czy Otok, ale też na Hvar czy Korcule. Wokół portu znajduje się wiele uroczych restauracji i kawiarni oraz fabryka znanego na świecie Maraschino, likieru wiśniowego, dodawanego do wielu koktajli.
Na półwyspie znajduje się również stare miasto, ogrodzone murami. Znajdą tu Państwo idealne warunki do wypoczynku. Również, położony w pobliżu Nin stwarza idealne warunki na wakacje w Chorwacji. Podobnie, jak w całej Chorwacji, również w Zadarze, w Dalmacji Północnej, NOVASOL dysponuje wieloma domami i apartamentami wakacyjnymi idealnymi na wakacje w Chorwacji. Domy wakacyjne NOVASOL to świetna baza wypadowa – to idealne rozwiązanie zarówno dla amatorów wodnego szaleństwa, wypoczynku na plaży oraz miłośników poznawania historii i kultury regionu. Wybierając wakacje z dojazdem własnym, decydują się Państwo na niezależność i dowolność w organizowaniu czasu wolnego. Już dziś zarezerwujcie swój dom wakacyjny na wspaniałe wakacje w Zadarze!.